The best

cocktail bar in town

Kamila Młynarska - MANAGER

W gastronomi pracuję od 7 lat. Spędziłam trochę czasu w Warszawie, gdzie zdobywałam doświadczenie w różnych restauracjach. 

Dzięki temu wracając do Szczecina, byłam przygotowana na wyzwanie, jakim jest praca w 17 Schodach. 

Może brzmi to banalnie, ale praca w ''Schodach'' to dla mnie hobby. 

Popularne przysłowie mówi  ''Wybierz pracę którą kochasz a nie przepracujesz ani jednego dnia''. Mój przykład pokazuje, że nie są to tylko puste słowa :)

Moim ulubionym koktajlem jest French 75. W 17 Schodach robimy go na moim ulubionym ginie Tanqueray no 10,do tego sok z cytryny i bąbelki - uwielbiam!

 


Bart Miedeksza

Artystyczna dusza i poszukiwacz prawdziwego spełnienia w życiu, które zawodowo odnalazł w kontakcie z ludźmi i sztuce barmańskiej. 

Urodziłem się w Szczecinie, gdzie od najmłodszych lat uczyłem się fotografii i gry na gitarze. Jako fotograf pracowałem w Wielkiej Brytani, gdzie również zdobywałem umiejętności barmańskie m.in. jako menedżer baru w High Water. Po powrocie do Polski skupiłem się na pracy w 17 Schodach. Na swoim koncie mam udział w kilku brytyjskich konkursach barmańskich, w tym World Class UK w 2017 roku. W 2018 w polskiej edycji konkursu zająłem drugie miejsce.

 

 

 


Jacek Ostapko

Po pracy lubię oglądać komedie romantyczne i czytać książki o miłości. Nie musi być to jakaś ciężka literatura, czasami dobrze jest po prostu przeczytać coś miłego nawet kiedy jest się facetem. Nie lubię stereotypów. Pracuję w gastronomii od 12 lat. Moim ulubionym koktajlem jest Milano Torino, bo można go połączyć z każdym alkoholem. W pracy moim konikiem jest przygotowywanie syropów, bitterów i puree z owoców.

 

 

 

 


Maciej Jakubaszek

Poza pracą studiuję filologię hiszpańską na Uniwersytecie Szczecińskim. Lubię być aktywny, trenuję piłkę nożną. W gastronomii pracuję od 1,5 roku, najbardziej w tej pracy cenię sobie niepowtarzalną atmosferę oraz szansę rozwoju.

Moim ulubionym koktajlem jest Corpse Reviver no2. To pierwszy który zrobiłem w 17 Schodach.Według mnie nie ma lepszego miejsca w tej części Polski. Praca w Schodach miała być tylko pracą na wakacje ale ludzie tu pracujący szybki zarazili mnie pasją do miksologii. Obecnie specjalizuje się w koktajlach wysokoprocentowych na ginie.

 

 


Remik Glaszczka

Poza pracą uczę się tańczyć flamenco, chodzę na siłownie, ćwiczę muay-thai, jeżdżę na desce longboardowej, gram w gry na konsoli.Cenię sobie pracę w gastronomii bo można tutaj otaczać się aromatami kwiatów, świeżych owoców, tworzyć ozdoby do koktajli... być dosłownie artystą za barem! Fascynuje mnie alkohol, jego historia i proces powstawania. W gastronomii pracuję od 4 lat. Cenię 17 Schodów bo tutaj mogę się rozwijać w kompozycjach kolorów, smaków i inspirujących dodatkach do koktajli.

 

 

 


Szymon Hoderny

Poza pracą uczę się i zajmuję mieszkaniem – gotuję, sprzątam, urządzam ;)

Z gastronomią jestem związany od 1,5 roku z czego rok za barem.

 

 

 

 

 


Aleksandra Los

Jestem studentką pielęgniarstwa i wielką miłośniczką książek. Atmosfera w pracy jest dla mnie najważniejsza a ta w ''Schodach'' jest naprawdę wyjątkowa.

Inspirujący ludzie sprawiają, że nigdy się nie nudzę. Moim faworytem jeżeli chodzi o koktajle jest Old Cuban. Znajdują się w nim wszystkie moje ulubione składniki - prosecco, rum i mięta.

 

 

 

 


Mikołaj Tomaszweski

Prace w 17 Schodach łącze z nauką w technikum gastronomicznym. 

Szeroko pojęte żywienie człowieka jest dla mnie bardzo inspirujące, dlatego wybrałem pracę w gastronomii.

Jeśli miałbym powiedzieć jaki jest mój ulubiony koktajl to miałbym problem, ponieważ każdy ma swój wyjątkowy smak i aromat.

 

 

 


Monika Miedeksza

Poza pracą jestem szczęśliwą mamą i żoną :) W gastronomii pracuje od 13 lat i najbardziej cenie sobie w niej stały kontakt z gośćmi.

Uwielbiam pracę z ludźmi a miejsca w których pracuję traktuję jak drugi dom. Ulubiony alkohol? Wino, za różnorodność smaków, zapachów i historii, które kryją się za każdą etykietą.

Wybrałam pracę w 17 Schodach bo to najlepszy lokal w naszym mieście a oprócz tego oferuje mnóstwo szkoleń dla swojej ekipy.

 

 


Monika Haracewiat

Na co dzień studiuje wychowanie fizyczne oraz zajmuję się modelingiem. Na stanowisku kelnerki pracuję od 7 lat.

Moim ulubionym koktajlem jest Gin Basil Smash - koktajl kwaskowaty, orzeźwiający i mocno bazyliowy.

Lubię pracę z ludźmi więc dlatego wybrałam pracę w gastronomii a pracę w Schodach ze względu na nowe doświadczenie w branży gastronomicznej oraz menu oparte na alkoholu.

 

 

 


Darek Iwaniak

Poza pracą studiuje stomatologię, co pochłania większość mojego wolnego czasu którego resztę poświęcam mojej cudownej dziewczynie i naszemu kotu.

Lubię zgłębiać historie powstawania alkoholi, koktajli a także ich twórców. Generalnie pasjonuje mnie smak, jego różne formy i odsłony niekoniecznie związane tylko z alkoholem. Moja aktualna zajawka to alternatywne metody parzenia kawy. 

Uważam też, że zawsze jest dobra pora na gin z tonikiem. Mój konik to koktajle/alkohole, które mają w swoim składzie zioła. Lubię historię, której paradoksalnie nie cierpiałem w szkole.

Fajnie poza odpowiednią kompozycją podarować gościom odrobinę bajkowego finiszu w postaci ciekawej historii, mniej lub bardziej prawdziwej.


Ewa Adeszko

Moją pasją jest szeroko rozumiana muzyka (śpiew, taniec, czy po prostu słuchanie).

Od poniedziałku do piątku siedzę za biurkiem walcząc z księgowością. Wolny czas urozmaicam śpiewem w chórze  i lekcjami gry na gitarze :)

Nie mam jednego ulubionego koktajlu, ale gdybym miała wybrać, to chyba Negroni: słodki i prosty, ale gorzki i elegancki. 

Praca w 17 Schodach sprawia mi ogromną przyjemność. Jest dla mnie oderwaniem od codzienności.